Březen 2015

Hudební výzva - den 1.

20. března 2015 v 14:39 | Futurity Kane |  Projekty
Jak jsem slibovala u úvodního článku HV, nebudete mít nouzi o čtení - dneska jsem se opravdu rozjela. V celém článku najdete dohromady něco přes dvacet odkazů na nejrůznější písně a hudbu, takže je možné, že i vy tam najdete své oblíbence. A pokud ne, třeba najdete něco nového, něco co se vám zalíbí. Jen bych chtěla upozornit, že se přeci jen řadím mezi milovníky lehce tvrdší hudby, jak upozorňuje i můj profil v menu, takže případní fanoušci popu asi strouhají. V celé téhle výzvě. Je mi líto. Teď už konec kecání! Pojďme se povídat, jaké jsou mé oblíbené hudební žánry!

O B L Í B E N É Ž Á N R Y

Tron: Legacy (recenze)

18. března 2015 v 16:36 | Futurity Kane |  Recenze
Na recenzování jsem nikdy moc nebyla. Vím totiž, že sepsat můj názor na cokoliv, je fakt oříšek a do teď jsem na to neměla odvahu. Ale s novým blogem přišel čas, abych se o to pokusila. Dřív, opravdu kdysi dávno, jsem napsala jedinou recenzi, která byla, jen tak mezi námi, vážně hrozná, a od té doby jsem se o další nepokoušela. Až do teď. Za svou první oběť jsem si vybrala dost známí sci-fi film s názvem Tron: Legacy. Jak v mém hodnocení uspěl? Jak jsem uspěla já samotná při psaní hodnocení? Račte se přesvědčit sami!

Hudební výzva - 15+1 dní

13. března 2015 v 10:16 | Futurity Kane |  Projekty
Takže přátelé, jelikož bych si chtěla na blogu udržet jakous takous aktivitu, rozhodla jsem se pro sice stereotypní, za to však účinný způsob jak na to - projekt. Tím vyvoleným projektem je Hudební výzva, v níž vám všem budu cpát svou nejoblíbenější hudbu a vy se budete tvářit, že vás to hrozně zajímá! Podobný projekt jsem viděla už na spoustě blogů, ale jelikož jsem tyhle otázky dávala dohromady sama, dovolím si považovat ho za svůj. Nicméně kdyby se někdo chtěl zapojit a použít mé otázky, budu jen ráda. Stačí dát vědět. Jinak pro ty, kteří mají strach, že HV budou jen články typu: "Tady je písnička ta a ta, užijte si ji a nazdar", mám dobrou zprávu! Já prostě neumím psát stručně. Minimálně pokud mám tu správnou náladu, dovedu se rozepsat vážně slušně, takže žádný strach, budete mít co číst! A mimochodem, nepřehlédněte prolog k Sigmě, který najdete o článek níže!


Sigma - prolog

11. března 2015 v 11:56 | Futurity Kane |  Sigma
Tak a je to tady! Nebyla jsem líná a s nejvyšším nasazením jsem se pustila do tvorby prologu. Nejsem si úplně jistá, jestli se mi líbí nebo ne. Přeci jen, v prologu by se mělo něco dít, ale tady se toho moc neděje. Berte to jako takové nenásilné uvedení do stavu věcí. Snažila jsem se tam zmínit věci, jejichž pozdější vysvětlování by bylo dost kostrbaté a jenom by překáželo v příběhu. Snad jsem to moc nepokazila. Co se délky týče, není to nic moc. Kapitoly bych chtěla psát delší, protože jinak by jich brzy bylo hrozně moc, ale napsání delší kapitoly, pro představu asi jednou tak dlouhé, mi zase zabere více času. Takže bych se vás chtěla zeptat: Kratší kapitoly a častěji nebo raději delší kapitoly a s většími odmlkami? Já osobně bych byla spíš pro delší, ale nejsem si jistá, jestli by mezi jednotlivými kapitolami blog neumíral na neaktivitu. Ale to je jedno - vás to nezajímá, mně je to v podstatě taky fuk... Takže já už mlčím. Užijte si prolog a zbytek středy!


Ve smečce je síla

9. března 2015 v 17:03 | Futurity Kane |  Úvahy
Poprvé po velmi dlouhé době jsem dostala takovou hodně přemýšlivou náladu. Sedla jsem si za notebook a po chvilce sledování blikajícího kurzoru na prázdné stránce mě nápad uhodil silou a jemností dělové koule. Napsala jsem úvahu, první ve svém životě, kterou napsala dobrovolně a ne jako slohovou práci. Asi není dobrá a asi vůbec nikoho nezajímá, ale mně je to jedno. Napsala jsem ji a tak ji zveřejním. Kdo má dost odvahy, ať směle pokračuje dál a zjistí můj názor na "smečky".

Sigma - anotace

6. března 2015 v 21:49 | Futurity Kane |  Sigma
Vypadalo to , že jsem na svůj blog zapomněla už po prvním týdnu, že? Můžu vás ujistit, že se tak nestalo, jen se blíží čtvrtletí a učitelé se rozhodli, že ho budou brát stejně vážně jako pololetí a proto teď píšeme, píšeme a píšeme. Mezi tím vším učením mám sotva čas se nadchnout. Když už tu ale máme víkend a mně konečně čekají jarní prázdniny, řekla jsem si, že je na čase se tu konečně ukázat. A tak jsem tady! A velmi překvapivě sebou přináším cosi, čemu by se snad za jistých podmínek dalo říkat anotace, k příběhu, který mi v hlavě straší snad milion let. Vřele doufám, že budu mít dost vůle ho dokončit, protože jestli ne, půjdu si ustřelit hlavu plazmovým pulzem. Snad vás moje amatérská anotace chytne natolik, abyste tomuhle výtvoru dali šanci. Užijte si miniaturní počteníčko.