Sigma - anotace

6. března 2015 v 21:49 | Futurity Kane |  Sigma
Vypadalo to , že jsem na svůj blog zapomněla už po prvním týdnu, že? Můžu vás ujistit, že se tak nestalo, jen se blíží čtvrtletí a učitelé se rozhodli, že ho budou brát stejně vážně jako pololetí a proto teď píšeme, píšeme a píšeme. Mezi tím vším učením mám sotva čas se nadchnout. Když už tu ale máme víkend a mně konečně čekají jarní prázdniny, řekla jsem si, že je na čase se tu konečně ukázat. A tak jsem tady! A velmi překvapivě sebou přináším cosi, čemu by se snad za jistých podmínek dalo říkat anotace, k příběhu, který mi v hlavě straší snad milion let. Vřele doufám, že budu mít dost vůle ho dokončit, protože jestli ne, půjdu si ustřelit hlavu plazmovým pulzem. Snad vás moje amatérská anotace chytne natolik, abyste tomuhle výtvoru dali šanci. Užijte si miniaturní počteníčko.
Anotace: Miliony lidí namačkaných na pětici gigantických rozpadajících se lodích plujících nazdařbůh vesmírem. Rozdíly mezi chudými a bohatými obrovské jako celé galaxie. Nedostatek práce, nedostatek jídla, nedostatek prostoru. Vítejte v zářivé budoucnosti lidské rasy. Tady nemá krom pár vyvolených příjemný život nikdo. A existují i lidé, kteří jsem na tom ještě hůř než ostatní. Říká se jim Sigmy, jsou výsledky pokusů genetických inženýrů a tvoří samé dno společnosti. Většinou jsou to zloději, vrazi, chodící trosky.
A pak je tu Sigma-13, Diana Boneca, drzá pilotka v závodech kluzáků žijící jednou nohou ve věznici, kterou nic nezajímá víc, než bezpečí jejího vlastního pozadí. Dalo by se říct, že její život není nic moc, ale ona by ho za nic nevyměnila. Jenže život se většinou neptá, když se rozhodne pro změnu. Kdyby se ptal, Dia by rozhodně neskončila uprostřed vesmírné prázdnoty v malé loďce s partou stejně ztracených existencí jako je ona sama, s odhodlaným a snaživým mírotvorcem navrch a jedinou osobou, na které jí kdy doopravdy záleželo, mnoho světelných let za zády.
Chcete vědět, jak k tomu vlastně došlo? Neváhejte a pojďte to zjistit!

Poznámka: Má to být space opera. A zdůrazňuji slovo "má", protože jenom bohové vědí, co se z toho časem vyvine. Jednorožci na duze, tam každopádně pobíhat stoprocentně nebudou. Tohle je můj první originální příběh po více než dvou letech, do teď jsem psala fanfikce, takže jsem nejspíš pořádně vyšla ze cviku. Uvidíme, co z toho vzejde. Snažila jsem se vymyslet zápletku, která by nespočívala v záchraně světa/planety/vesmíru/dimenze prostou hrdinkou, z níž se vyklube vyvolená se schopnostmi, o jakých se může ostatním jen zdát, protože takové příběhy můžete dneska najít všude. A jak jsem zjistila, jejich kostra se vymýšlí jaksi sama, zatímco, pokud nechce spáchat genocidu na miliardách mírumilovných obyvatel vašeho světa, musíte se mnohem více snažit. Ale té genocidě se stejně nevyhnete. Minimálně mně se to nepodařilo. A úplně mimochodem, signatura nahoře nad anotací je mé tvorby. Líbí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slečna Postradatelná Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 7. března 2015 v 0:49 | Reagovat

Ze začátku mi to znělo trochu jako 'The 100', ale hrdinka jako Dia se mi zamlouvá. Její charakter napovídá sarkasmem podloženému potenciálu povídky. Doufám, že co nejdříve dáš dohromady další kapitolu, protože já jsem tu a buď si jistá, že si ji přečtu. Mám ráda čtení o tom, jak špatně to s náma lidma dopadne (stejně je jasný, že si to poserem). Odpadlíci jsou moje "čtecí liga".
A signatura je pěkná, říká člověku nejspíš potřebný základ, takže zřejmě plní svůj účel.
Sakra, vypadá to vážně zajímavě a celkem ráda bych ti betovala, tak se ozvi, pokud budeš mít zájem :) Ráda bych byla první, kdo to bude mít před nosem.
Jinak ti mnohokrát děkuji za milý komentář na mém blogu.
A jinak mám potřebu někomu napsat, jak moc rozrušená jsem po emocionální stránce z 'How to get away with murder', na co by ses určitě měla podívat nebo kdokoli, kdo si tento koment přečte by se na to měl podívat. Sakra seriály nikdy nejsou fér k menšinám. Ok, pozdě, už jsem se rozvášnila. Eh, nechám toho.
Měj se krásně :)

2 Futurity Kane Futurity Kane | Web | 7. března 2015 v 17:36 | Reagovat

O ten sarkasmus se hodlám snažit, ale uvidíme, jak dlouho mi to vydrží. Navíc to s ním moc neumím, ale Joe Abercrombie je mi velkou inspirací a když se budu držet podobného stylu, tak to snad moc nezkazím. Na další kapitole, respektive prologu, už se pomalu ale jistě pracuje. Pokusím se nenechat tě moc dlouho čekat.
Děkuji, pořád ještě nevypadá podle mých představ, ale jsem ráda, že aspoň někomu se líbí.
Těší mě, že se mi podařilo zaujmout, teď to ještě nepokazit. Za betareadera bych byla vážně ráda, takže e-mail ode mně očekávej každou chvíli.
Nemáš vůbec za co, ráda lidem cpu svůj názor.
Neviděla jsem a momentálně mám svůj to-watch list trošku přeplněný, ale časem si na to třeba najdu čas.

3 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 9. března 2015 v 15:59 | Reagovat

Jééj to ma celkom zaujalo. Mám rada také filmy/príbehy whatever z prostredia vesmíru a náznakom postapokalyptickej scifi takže sa na príbeh určite rada pozriem. Dej a postavy, ktoré si opísala ma zatial zaujali, aj ked som od teba ešte nič nečítala (aspoň myslím, že nie ale najskôr nie) tak si to rada prečítam :)

4 Futurity Kane Futurity Kane | Web | 9. března 2015 v 16:23 | Reagovat

[3]: Jsem hrozně ráda, že to má takové pozitivní ohlasy! Vesmír je prostě nejlepší! Budu se vážně snažit to moc nepokazit. Kdysi dávno jsem publikovala na jiném blogu, ale to už je docela dlouhá doba, takže je pravděpodobnější, že jsi ode mne vážně ještě nic nečetla.

5 Yaraki Yaraki | Web | 18. března 2015 v 16:50 | Reagovat

Není to úplně můj žánr, ale dobrou originální povídku sháním už pořádně dlouho... jinými slovy zaujala jsi mě a těším se na první kapitolu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama